Základné informácie k zápisu detí do ZŠ a MŠ na školský rok 2021/2022

Aktualizácia 31.3.2021: Informácie dopĺňame a spresňujeme na základe stanoviska Školského úradu v Šamoríne, zverejneného na webovej stránke mesta Šamorín >>>

Vážení rodičia,

dávame do vašej pozornosti nasledovné informácie týkajúce sa zápisu detí do základných a materských škôl na školský rok 2021/2022 a základné súvislosti:

Zápis do prvého ročníka základných škôl
Zápis prebehne 3. aprílový týždeň – od 12. apríla 2021 do 17. apríla 2021
(v zmysle VZN mesta Šamorín č.13/2015 o určení miesta a času na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole na území mesta Šamorín, v platnom znení).

Na plnenie povinnej školskej dochádzky sa zapisujú deti, ktoré k 31.08.2021 dovŕšia šiesty rok veku a deti, ktoré mali odklad povinnej školskej dochádzky.

Ak rodičia predškolákov uvažujú o  odklade, alebo vyšetrení detí psychológom, je potrebné si detského psychológa dohodnúť individuálne. Informáciu o uvažovanom odklade plnenia školskej dochádzky je potrebné postúpiť aj riaditeľke materskej školy kvôli plánovaniu kapacít na ďalší školský rok

Zápis do materských škôl
Prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa prebehne v čase od 3.5.2021 do 7.5.2021,

V Zmysle platných ustanovení Školského zákona č. 245/2008 Z.z. a súvisiacich predpisov, na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijímajú deti nasledovne:

1, Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta, ktorý predchádza začiatku školského roka, od ktorého bude dieťa plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole, je predprimárne vzdelávanie povinné.

2, Individuálne vzdelávanie je možné na základe žiadosti.

3, O prijatí dieťaťa rozhodne riaditeľ školy do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má predprimárne vzdelávanie dieťaťa začať.

O forme a spôsobe realizácie zápisov detí do základnej školy a materskej školy budeme informovať neskôr, s ohľadom na vývoj pandemickej situácie a platných obmedzení vydaných ústrednými orgánmi SR.

Zápisy budú materské školy organizovať s veľkou pravdepodobnosťou aj v tomto roku bez osobnej prítomnosti detí.