Základné informácie

Poplatok za stravu a spôsob úhrady

1. Stravná jednotka na jeden deň je vo výške 1,74 €:

2. Poplatky za stravovanie od 1. 9. 2019:
Štátna dotácia predstavuje sumu 1,20 € na deň pre jedno dieťa.
Príspevok stravníkov v ŠJ pri materských školách podľa VZN mesta Šamorín č. 12/2019:
a) deti, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy: 0,54 € /deň
b) deti, ktoré žijú v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima: 0,54 €/deň
c) ostatné deti, ktoré navštevujú materskú školu : 1,74 €/deň

3. Stravné sa platí zálohovo mesačne vopred vždy do 10. dňa v predchádzajúcom mesiaci, na základe zúčtovania predchádzajúceho mesiaca.
Tj. v septembri sa platí záloha za september a október, v októbri za november atď. vopred šekovou poukážkou alebo bankovým prevodom vo výške podľa pokynov vedúcej školskej jedálne.

4. Od 1.1. 2020 podľa Všeobecne záväzné nariadenie mesta Šamorín č. 12/2019, zákonný zástupca je povinný v prípade záujmu o poskytovanie stravovania v školskej jedálni po prihlásení dieťaťa na stravu, okrem nákladov na stravovanie uhradiť kauciu (zálohu) vo výške 20 Eur na účet školskej jedálne do 3 dní po prihlásení dieťaťa na stravu.

Záloha bude slúžiť na refundáciu nákladov v prípade neodhlásenej stravy. Použitá záloha sa bude priebežne dopĺňať v termíne určenom vedúcou školskej jedálne. Vyúčtovanie a vrátenie kaucie sa robí na konci školského roka po dohode s vedúcou ŠJ.

5. Začiatkom mesiaca dostanú žiaci poštové poukážky / IBAN ústrižok – príkaz cez internetbanking – uvedenú sumu je potrebné uhradiť najneskôr do 10. dňa v  mesiaci kedy bola suma oznámená (viď bod 3).

Stravu je možné platiť aj trvalým príkazom v banke, alebo príkazom cez internetbanking na č. účtu vo VUB banke: SK19 0200 0000 0000 2743 7122 do poznámky je potrebné vždy uviesť meno dieťaťa.

6. Koncom zúčtovania mesiaca môže stravníkovi vzniknúť nedoplatok/preplatok, ktorý sa pripočíta/odráta k sume na ďalší mesiac.

Ďalšie informácie o poplatkoch a spôsobe úhrady >>>

Odhlasovanie zo stravy

1. Rodič je povinný odhlásiť stravníka zo stravy vždy deň vopred do 13:00 a to telefonicky na číslo:

ŠJ Gazdovský rad: 031 / 562 34 92

alebo osobne v školskej jedálni materskej školy. Pri odhlasovaní treba uviesť, dokedy bude stravník odhlásený – v prípade choroby nahlásiť aj nástup.

2. Keď stravník nebude odhlásený, automaticky sa považuje za prítomného.

3. V prípade keď nebol stravník odhlásený, rodič si môže obed zobrať v obedári od 11:00 do 11:15 – len v prvý deň neprítomnosti stravníka.

4. Za neodobranú a včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje. Za neodhlásený obed sa účtuje plná výška stravného – 1,74 €

5.
V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom stravovania vám poskytne informácie vedúca školskej jedálne.

Školský program EÚ

skolske mliekoMaterská škola je zapojená do Školského programu EÚ a poskytuje v rámci neho deťom ovocie, zeleninu, mlieko a mliečne výrobky .
Viac informácií o programe >>>
Označenie miesta programu >>>

Ďakujeme za spoluprácu.

September 2019, vedúca ŠJ Ildikó Sándor, v.r.