Oznámenie o spôsobe vykonania volieb do Rady školy dňa 8.10.2020

Dňa 8.októbra 2020 sa uskutočnia voľby troch zástupcov rodičov do Rady školy a hlasovanie o výške príspevku na činnosť ZRPŠ v školskom roku 2020/2021.

S ohľadom na aktuálnu situáciu, budú realizované ako per rollam hlasovanie prostredníctvom hlasovacieho formulára na webovej stránke materskej školy.

Voľby sa konajú v zmysle  Zákona č. 596/2003 Z. z.o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v platnom znení a v zmysle Vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky291/2004 Z. z.ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení.

Postup pri voľbe:

1. Rodič obdrží od triednych učiteliek detí heslo, ktoré slúži na prístup do zabezpečenej časti webovej stránky materskej školy. Stránka bude na tento účel vytvorená a sprístupnená najneskôr 7.10.2020.
  2. Na tejto stránke bude najneskôr 7.10. 2020 zverejnený menoslov a charakteristiky kandidátov za člena Rady školy a postup pri hlasovaní.
  3. Najneskôr dňa 7.10.2020 o 21:00 bude na tejto stránke sprístupnený samotný hlasovací formulár. Formulár bude aktívny od jeho sprístupnenia do skončenia hlasovania dňa 8.10. 2020, do 16:30. Po tomto termíne hlasovanie nebude možné.
  4. Pri voľbe zástupcu/zástupcov do rady školy môže každý rodič uplatniť len jeden hlas bez ohľadu na počet detí, ktoré má v materskej škole.
  5. Volí sa zaškrtnutím poľa pri mene vybraného kandidáta. Zaškrtnúť je možné najmenej 1 a najviac 3 kandidátov, v opačnom prípade je hlas neplatný
  6. Zvolený je potrebný počet kandidátov v poradí podľa získaného počtu hlasov.
  7. Vyplnením požadovaných údajov a odoslaním hlasovacieho formulára sa hlas započíta, pričom rodič obdrží o hlasovaní potvrdzujúci e-mail
  8. Z hlasovania bude spracovaná elektronická prezenčná listina so zaznamenaním údajov rodiča a času odoslania formulára. Odovzdané hlasy budú spracované oddelene a nebudú nijakým spôsobom spárované.

Zároveň s voľbami do rady školy prebehne hlasovanie o výške príspevku na činnosť ZRPŠ v šk. roku 2020/2021.

Navrhuje sa ponechať v platnosti súčasnú výšku príspevku, 30 €.  O využití príspevku Vám podajú informácie triedne učiteľky, alebo sú zverejnené na webovej stránke materskej školy v časti Rada školy a združenie rodičov >>>

Ďakujeme za spoluprácu