Prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa do MŠ v školskom roku 2024/2025

ŽIADOSŤ MOŽNO PODAŤ:

• osobne
  • poštou
  • do elektronickej schránky Materskej školy

NA PRIJATIE DIEŤAŤA JE POTREBNÉ:

• Tlačivo s oznámením Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ
  • Potvrdenie pediatra o Mentálnej a fyzickej spôsobilosti dieťaťa navštevovať MŠ s Potvrdením o očkovaní
  • OP zákonného zástupcu
  • V prípade, že sú  dieťa a rodič prihlásení na prechodný pobyt v meste Šamorín- potvrdenie o pobyte

Súčasťou podanej žiadosti je aj Čestné vyhlásenie rodiča o tom, že všetky písomnosti spojené so zápisom do materskej školy bude podpisovať splnomocnený rodič.

Upozorňujeme rodičov, že od 1. januára 2021 je predprimárne vzdelávanie povinné  pre dieťa, ktoré dosiahne 5 rokov veku do 31. augusta 2024.

Tlačivá sa nachádzajú na webovom sídle materskej školy, na stránke mesta, alebo sú prístupné v materskej škole.

Obe tlačivá je možné vyplniť priamo v počítači a následne vytlačiť.

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy:

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy Gazdovský rad 41/37 v Šamoríne, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od školského roku 2024 /2025  predprimárne vzdelávanie povinné, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu/zástupcu zariadenia do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti:

• na základe platnej legislatívy, prednostne sa prijímajú deti na pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania (tzv. „odklad v ZŠ“).
  • ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ Gazdovský rad 41/37 v Šamoríne
  • s trvalým pobytom v meste Šamorín
  • deti zamestnancov školstva
  • ktoré doposiaľ nie sú prijaté do inej materskej školy
  • ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa )
  • ostatné, v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:
  • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov
  • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky
  • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky

Riaditeľka materskej školy upozorňuje, že ak počet podaných žiadostí prekročí kapacitné možnosti, nemusia byť prijaté  do materskej školy ani deti, ktoré vyhovejú všetkým požiadavkám.

Ďakujeme za spoluprácu.