logo 2020-covid

Výskyt Covid 19 v MŠ – karanténne obmedzenia

Riaditeľka materskej školy oznamuje, že deti z triedy Stonožiek a
Motýlikov boli v úzkom kontakte s pozitívnou pani učiteľkou. Deti, na ktoré sa nevzťahuje výnimka z karantény (tj. neprekonali ochorenie do 180 dní), nastupujú do domácej izolácie na 5 dní – od piatka 18.2.2022 do utorka 22.2.2022 vrátane.

V prípade, že sa u nich v posledný deň karantény nevyskytne žiaden z príznakov ochorenia Covid 19 (teplota, nádcha, bolesti svalov a dutín, zažívacie problémy…), môžu v stredu 23.2. 2022 nastúpiť do MŠ, po podpise tlačiva o bezpríznakovosti .

V prípade, že sa zdravotný stav dieťaťa zhorší, konzultujú rodičia ďalší postup s pediatrom a pokračovanie domácej liečby oznámia materskej škole.

Odhlásenie zo stravy u detí, ktoré v piatok 18.2.2022 nenastúpia do MŠ je v spolupráci so školskou jedálňou dohodnuté a deti netreba odhlasovať. Strava bude poskytnutá automaticky všetkým prítomným deťom.