logo-MS-base

Podmienky prevádzky materskej školy od 2.11.2020

Vážení rodičia, od 2.11.2020 sa na základe Usmernenia MŠ VVŠ SR zo dňa 1.11.2020 menia pravidlá pre prevádzku škôl.

Opatrenia pre prevádzku materskej školy:

1. V prípade pozitívne testovanej osoby sa nariaďuje tejto osobe aj osobám žijúcim s ňou v spoločnej domácnosti povinná 10-dňová izolácia. Ak dieťa, žiak, učiteľ alebo zákonný zástupca obdrží pozitívny výsledok antigénového testu (alebo ho obdrží osoba, s ktorou žije v spoločnej domácnosti), ostáva v povinnej 10-dňovej izolácii. V tomto prípade zamestnanec, žiak ani dieťa nenavštevujú školu prezenčne.

2. V prípade negatívneho výsledku testu  je možné vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov materskej školy až po tom, ako sa osoba preukáže potvrdením o negatívnom výsledku testu.

3. V prípade, že sa osoba nevie preukázať negatívnym výsledkom testu alebo potvrdením o výnimke, nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov materskej školy.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tomto prípade odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do materskej školy na najbližších 10 kalendárnych dní.

Pri návrate do školy po viac ako troch dňoch predkladá zákonný zástupca vyhlásenie o bezinfekčnosti vydané 2.11. 2020 >>>
Toto potvdenie budú rodičia podpisovať pri nástupe detí od 3.11.2020.

Celé znenie usmernenia MŠ VVŠ SR z 1.11.2020 je dostupné na stránke ministerstva >>>

Zároveň v rámci korektného prístupu oznamujeme rodičom, že všetci zamestnanci materskej školy a ich rodinní príslušníci disponujú negatívnym výsledkom testu na COVID 19.